Chakra

هفت چاکرا یا 7گیرنده شعور ونور الهی در بدن انسان 

هفت چاکرا یا چرخه انرژی و دریافت نور الهی  در بدن  انسان :

* چاکرا عبارت است از مرکز دریافت و انعکاس شعور وآگاهی در متافیزیک بدن که شعور را به جوارح اطراف آن چاکرا که گیرنده وفرستنده متافیزیکی است میرساند  .

 چکرای هفتم

در وسط سر در بالاترین نقطه قرار دارد. این چاکرا با تمام رنگ های رنگین کمان می درخشد اما رنگ غالب آن بنفش پررنگ است. اینجا جایی است که انگار در خانه‌ خود هستیم و یگانگی با اصل الهی ازلی را تجربه می کنیم. جالب است بدانید که گره ای به آن معنا در چاکرای هفتم وجود ندارد. صرفا دامنه باز بودن آن می تواند کم یا زیاد باشد. وقتی رشد چاکرای هفتم افزایش می یابد در می یابید که دنیای مادی هیچ چیز نیست و به علت یگانگی با هستی الهی همه چیز در درون شما وجود دارد .

چاکرای ششم

در فاصله‌ یک انگشت بالای پل بینی در وسط پیشانی قرار دارد که جایگاه نیروهای ذهنی متعال ، تشخیص ، حافظه و اراده‌ ماست. درک شهودی و روش بینی مخصوص این چاکرا است. عملکرد هماهنگ این چاکرا باعث می شود که ذهنی فعال و کل نگرانه داشته باشید. توجه به حقایق اسرار آمیز نیز به این چاکرا  مربوط می شود. کسی که چاکرای ششم در او عملکرد ناهماهنگی دارد ، بیش از حد روی حوزه‌ عقل پافشاری می کند و تصمیمات زندگی اش منحصرا با عقل و منطق صورت می گیرد. این افراد تنها چیزهایی را قبول می کنند که ذهن شان بتواند درک کند و به آسانی قربانی تکبر روشنفکرانه‌ خود می شوند. کم کاری چاکرای ششم باعث می شود که تنها حقیقتی را ببینید و باور کنید که در جها ن بیرون قابل دیدن باشد. در این صورت حقایق روحانی را رد کرده و افکار پریشان و آشفته ای خواهید داشت. کسانی که خیلی فراموش کار بوده و بینایی ضعیفی دارند اغلب چاکرای ششمشان کم کار است. اشخاصی که 4 ساعت به حالت خواب و بیدار هستند چاکرای ششم شان فعال است.

فعال کردن چاکرای ششم

 تماشای آسمان آبی پررنگ و پر ستاره‌ شب چاکرای ششم را فعال می کند .

 چاکرای پنجم

 بین حفره گردن و حنجره قرار دارد. مرکز ظرفیت بیان ، ارتباط و الهام انسان است. ارتباط برقرار کردن در زندگی شخصی عمدتاً از راه صحبت کردن و همین طور با حرکت صورت می گیرد که مربوط به این چاکرا می باشد.
اگر این چاکرا هماهنگ کار کند می توانید کاملاً ساکت بمانید و از صمیم قلب به دیگران گوش داده و حرف هایشان را درک کنید. گفتارتان خلاّق و پرشور بوده و در عین حال کاملاً واضح است. صدای شما پرطنین و خوش آهنگ است. وقتی با مشکل یا مخالفتی روبه رو می شوید با خودتان صادق باقی خواهید ماند و می توانید اگر بخواهید «نه» بگویید. نظر دیگران هم نمی تواند شما را تحت تأثیر قرار دهد یا فریب دهد. اگر چاکرای پنجم هماهنگ کار نکند ، کلامتان خشن ، بی ادبانه ، سرد و جدی است. صدایتان نسبتاً بلند و کلام تان فاقد معنای عمیق است. اگر چاکرای پنجم فعال باشد 4 تا 5 ساعت در شب به طرف راست و چپ به طور متناوب می خوابید. کارکرد ناهماهنگ چاکرای پنجم باعث می شود که عده ای از قدرت بیان شان برای گول زدن دیگری سوء استفاده کنند. کم کاری چاکرای پنجم باعث خجالتی شدن ، ساکت بودن و دورن گرایی می شود. در این صورت وقتی صحبت می کنید فقط در مورد چیزهای کم اهمیت زندگی بیرونی تان حرف می زنید .

 فعال کردن چاکرای پنجم

نور آبی و شفاف آسمان صاف چاکرای پنجم را هماهنگ می کند برای جذب کامل رنگ آبی آسمان ، روی زمین دراز بکشید و ریلکس باشید ، و وجود درونی تان را رو به گستردگی لایتناهی افلاک باز کنید.
انعکاس آسمان آبی بر آب و صدای آرام امواج شما را از عواطف و احساسات نهفته تان و این که به شما چه می خواهند بگویند آگاه می سازد. رنگ آبی روشن کم رنگ به چاکرای گلو اختصاص دارد. این رنگ آرامش می آفریند و بینش روحانی شما را باز می کند. رایحه‌ تند گل مریم امواج شفا را به طرف «مرکز تکلم» می فرستد و چاکرای گلو را از انقباض رها می کند. اکالیپتوس چاکرای پنجم را باز و پاک می کند. امواج آن ما را بر روی صدای درون باز می کند و به شیوه‌ ارتباطمان سادگی و بی ریایی می بخشد .

چاکرای چهارم

 این چاکرا در وسط قفسه سینه هم سطح با قلب قرار دارد . چاکرای قلب جایگاه عمیق ترین و پر شورترین احساسات عاشقانه ماست.  اگر این چاکرا درست کار نکند دائما می خواهید در خدمت دیگران باشید و سخاوتمندانه عمل کنید بدون آن که حقیقتا به سرچشمه عشق وصل باشید. همیشه در ازای «عشقی» که می دهید انتظار سپاس و قدردانی دارید. مهر و محبت دیگران شما را شرمنده می کند و شاید احساس می کنید که به عشق دیگران نیازی ندارید. اگر چاکرای قلب کاملا بسته باشد علایم خود را با سردی ،‌ بی تفاوتی و سنگدلی نشان می دهید. کسانی که چاکرای قلب فعالی دارند معمولا به سمت چپ و حدود 5 تا 6 ساعت در شب می خوابند .رنگ سبز جنگل ها چاکرای قلب را هماهنگ می کند. استفاده از رنگ صورتی حتی در ملحفه و روبالشی باعث می شود احساس عشق و مهربانی در شما بیدار شده و شادی کودکانه ای به بار بیاورد. عطر گل سرخ امواج عاشقانه و ملایمی به چاکرای قلب وارد می کند و باعث می شود که قدرت عشق در شما تقویت شود.

فعال کردن چاکرای چهارم

پیاده روی آرام در فضای سبز ، چاکرای قلب را هماهنگ می کند. هر دانه‌ شکوفه حامل پیامی از عشق و شعف پاک است به این شکوفه ها مخصوصا به گل های صورتی رنگ نگاه کنید تا چاکرای قلب شما سالم بماند. آسمان صورتی با ابرهای لطیف به قلب شما روشنایی می بخشد. موسیقی کلاسیک و آهنگ های عرفانی اثر پاک کننده بر این چاکرا دارد.

 

 

چاکرای سوم

تقریبا دو انگشت بالای ناف جایگاه چاکرای سوم است. اگر این چاکرا هماهنگ کار کند شما می توانید خود را کاملا باور کنید و هم چنین به احساس دیگران و ویژگی های شخصیتی آنها احترام بگذارید.
وقتی چاکرای سوم درست کار نکند می خواهید همه چیز طبق خواسته های شما انجام شود، دوست دارید دنیای درون و بیرون را کنترل کنید با این وجود از درون ناآرام و ناراضی هستید. کم کاری
چاکرای سوم شما را مأیوس و ناامید می کند. اگر طرز خوابیدن شما به پشت و حدود 8 – 7 ساعت باشد جاکرای سوم شما فعال می باشد.

فعال کردن چاکرای سوم

رنگ طلایی نور خورشید خصوصیات چاکرای سوم شما را تقویت می کند. تماشای مزرعه ای از گندم های رسیده در زیر نور خورشید نیز چنین اثری دارد. برای رهایی از غم به گل آفتابگردان نگاه کنید. رنگ زرد روشن چاکرای سوم را فعال می کند ، به افکار و اعصاب ما نیرو می دهد و حتی ممکن است ارتباط با دیگران را افزایش دهد. احساس خستگی درونی با رنگ زرد برطرف شده و باعث فعال شدن و تحرک شما می شود. روغن اسطوخودوس چاکرای سوم را متعادل ساخته و اثر آرام بخش بر روی بیقراری این چاکرا دارد.

چاکرای دوم
چاکرای دوم بالای اندام تناسلی قرار دارد و به استخوان خاجی وصل است و مرکز احساسات نخستین تصفیه نشده ، انرژی جنسی و خلاقیت می باشد. عملکرد هماهنگ چاکرای دوم باعث می شود که در ارتباط با دیگران خصوصا در برابر جنس مخالف رفتاری طبیعی داشته باشید و جریان انرژی خلاق حیات را در درون بدن و روان ذهن تان جاری احساس کنید. این هماهنگی باعث می شود که نه تنها در زندگی خودتان که برای دیگران نیز انگیزه ایجاد کنید. هرنوع موزیک که شادی و سرور ایجاد می کند برای فعال کردن چاکرای دوم مناسب است. برای آرام کردن و یا هماهنگ ساختن انرژی چاکرای دوم می توانید به صدای پرندگان ،‌ صدای جریان آب ،‌ حتی نوای شرشر یک چشمه یا فواره‌ کوچک در منزل یا خارج از منزل گوش دهید. رنگ نارنجی روشن چاکرای دوم را فعال می کند. این رنگ عزت نفس را تقویت کرده و باعث افزایش نشاط می شود. روغن چوب صندل در تعالی رابطه‌ دو عاشق به سطح معنوی مؤثر است. علاوه بر این باعث تلفیق انرژی های معنوی در تمام سطوح فکر ، احساس و عمل می
شود.

چاکرای اول

محل تجمع کندالینی است و فعال نمودن آن حتما باید زیر نظر متخصص صورت پذیرد لازم بذکراست که ابن سینا و ابوریحان بیرونی از متخصصین بنام بوده اند ولی امروزه از آن همه معرفت خبری نیست.

 محل قرار گیری چاکرای اول بین مقعد و بیضه در آقایان و برای خانمها درداخل رحم قرار دارد این چاکرا اگر فعال باشد شخص تحلیل گر خلاق الهام بخش پرشور قدرتمند و انعطاف پذیر است اگر فعال نباشد شخص قدرت جنسی و جسمی ضعیف و خود محور و تنبل میشود.

این چاکرا روی غدد فوق کلیوی و جواره مربوط به آن تأثیر دارد.

  سنگها هم حاوی انرژی هستند و هم حاوی شعور  لذا بدلیل شعور سنگ ، سنگهای شفابخش هم تاثیر بر جسم میگذارند هم بر کالبد اتری و برزخی و احساسی و روانی و ذهنی و سایر کالبدها.