خواص رنگ سنگ در درمان

خواص رنگ سنگ در درمان

 جواهر درمانی چیست:

بسیاری از بیماری ها را می توان فقط با استفاده از رنگ ، درمان کرد. زیرا هر سنگ براساس حکمتی رنگی دارد وهر رنگ حاوی شعور مختص بخود است و آشنائی با شعور هم علمی نیست بلکه حکمتی است حاوی فرمان الهی وکسی که با این حکمت آشنا باشد را حکیم می نامند که ازنظرعظمت  شفا بخشی با پزشک یا دکتر اصلاً قابل مقایسه نیست مثل حکیم ابن سینا که افتخار ایرانیان در دنیاست وهنوز هم علم پزشکی بپای اونرسیده است

شیوه استنشاق رنگ كه با استفاده از فن تجسم خلاق اعمال می شود ، بااستفاده سنگ ها با رنگی خاص كه حالت تعادل را ایجاد می كنند ، در درمان بیماری های موثر است. البته امروزه تاثیرات انرژیك نامحسوس رنگ بر روی روح و جسم به اثبات رسیده است.

در رنگ درمانی اسلامی اعتقاد بر این است كه هر یك از رنگ ها دارای طیفی خاص است كه با ردیفی از طول موج ها ارتباط دارد ، یعنی صدها اختلاف رنگ جزئی و نامحسوس وجود دارد كه حضرت علی(ع) در نهج البلاغه به آنها اشاره نموده است و در آیات و روایات در به كارگیری صحیح آنها توصیه شده است.

 از آنجا كه میزان ارتعاش رنگ ها یكسان و بسیار شبیه به هم است همه آنها برای چشم انسان قابل رؤیت نیستند. كلمه (نور) كه در برگیرنده انواع رنگ هاست، در آیات و روایات بسیار آمده است و در ابعاد مختلف رنگ درمانی با استفاده از منابع دینی و دستورات پایه ای طب جامع اسلامی این درمان صورت می گیرد.

طول موج رنگ بنفش كوتاه ترین طول موج است و از 380 تا 450 نانومتر بُرد دارد. رنگ قرمز دارای بلندترین طول موج و بُرد آن از 630 تا 730 نانومتر است.

رنگ ها به شیوه های مختلفی بر ذهن و روح و جسم انسان تاثیر می گذارند كه تمام این تاثیرات و كیفیت حصول آنها در رنگ درمانی طب جامع اسلامی بحث شده است.

هررنگی روی چاکرای مربوط به آن رنگ و هر چاکرا روی هر عضو مربوط به آن چاکرا تأثیر می گزارد درنتیجه هر رنگ روی عضو مربوط به آن رنگ اثرشفابخشی دارد
سنگهای نارنجی: احساس امنیت را در انسان تقویت می کند و برای سیستم عصبی بخصوص مغز ، کلیه و مثانه بسیار سودمند است .
قرمز: جریان خون را بدن تسریع می بخشد و همچنین باعث افزایش نیروی محرکه می گردد.
سنگهای صورتی: حس دوست داشتن و همکاری را در انسان تقویت می کند و باعث می شود که افراد احساسات خود را راحت تر بروز دهند.
سنگهای زرد: کمک به درک عاقلانه مطالب و فعال کردن لوزالمعده و کبد کرده و برطرف کننده نارسائیهای ادراری است.
سنگهای سفید: علاوه بر خاصیت پاک کنندگی ، ناخالصی ها معنوی را پاک می کند و پاکی های درون را نمایان تر می سازد. مضافاً بر آن دی اکسید کربن محل هایی از قبیل کارخانجات و شهرهای پرترافیک را از بین می برد.
قهوه ای: با ایجاد و یا تقویت حس تعادل در افراد کمک می کند.
سنگهای آبی: باعث آرامش و کاهش اشتها می شود.
سنگهای بنفش: باعث افزایش قدرت تخیل می شود.
سنگهای سبز: آرامش می دهد و بدخلقی و کج خلقی را از ما دور کرده و خنده برلبانمان می آورد

بلورکریستال سنگ نمک را می توان با استفاده از لامپ یا ال ای دی به رنگ های مختلفی درآورد که در این روش علاوه بر تأثیر رنگ سنگ یون بیشتری از نمک برای آرامش صاتع می شود . چراغهای سنگ نمک گالری سنگهای شفابخش از جنس بلور کریستال سنگ نمک می باشد که تأثیر مافوق وصفی نسبت به سنگ نمک معمولی دارد ، اشکال مختلف این کریستالها بشکل نوشته الله یا سربازان هخامنشی و یا هرم ، کره ،  و استوانه از جنس کریستال سنگ نمک می باشد.
لامپ درون سنگ ها قابل تعویض در رنگ های مختلف است و با توجه به رنگ لامپ ، رنگ سنگ ها تغییر خواهد کرد . چراغ های کریستال سنگ نمک را می توان در تمامی مکانها نظیر اطاق خواب ، سالن پذیرائی ، دفتر کار ، بیمارستان ، کارخانه ، سالن نشیمن و غیره مورد استفاده قرار داد.
هاله ها حوزه های انرژی پیرامون ما هستنند که به رنگ های مختلف: سبز ، آبی ، بنفش ، لاجوردی ، به نظر ما می آید. این حوزه ها بر اثر فعالیت های روزانه از بارهای الکتریکی و سایر بارهای مثبت دچار آلودگی شده و برای ما خستگی ، افسردگی و بیماریهای مختلف ایجاد می نماید با استفاده از کریستال سنگ نمک گالری سنگهای شفابخش حوزهای منفی اطراف ما را پاک سازی کرده و آلودگی های آن را تا حدود زیادی از بین می برد و به ما انبساط خاطر ، آرامش و سلامتی خواهد داد.
کریستال سنگ نمک برای 
تسکین انواع دردهای پا ،‌ زانو ، کمر ، کاهش گرفتگی سینوسها ● کاهش مشکلات تنفسی ● بالا بردن ظرفیت شش ها ● کاهش حساسیت و آلرژی ● کاهش سردرد های میگرنی ● کاهش اضطراب ● ایجاد تمرکز حواس ● تقویت سیستم ایمنی بدن ● بالا بردن سطح هوشیاری ● کمک به تنظیم فشار خون ● تثبیت قوای بدنی ● بر طرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا ● رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن ● جذب جرم ناشی از دود سیگار ● از بین بردن بو ● پائین آوردن شدت حمله های آسمی مورد استفاده قرار میگیرد .چراغ هاي کریستال بلور نمک ساخته شده از کریستال سنگ نمک طبيعي است که از عمق یک کیلو متري زمين استخراج مي شود. نور اين چراغها در زندگي روزمره ما مي تواند بسيار اهميت داشته باشد .نوروهاله  اين چراغها مي تواند بيش از هشتاد درصد تشعشعات منتشره از تجهيزات الکتريکي نظير پارازيت (کامپيوتر، تلويزيون، دستگاههاي راديولوژي و غيره) را کاهش داده و هواي تنفسي ما را از آلودگي جرم و دود سيگار مهار کند و باعث شود تا خوابي راحت و آسوده و بدون استرس داشته باشيم تا هر روز صبح با نشاط و با نيروي بيشتري بيدار شويم.