خواص سنگ عقیق شرف شمس 1400

خواص سنگ عقیق 1400

Agate عقیق :

 Agate عقیق نوعى کلسدونى خانواده اى از کوارتز نهان بلور است که کاربرد آن در جواهر آلات بسيارمعمول است . اين سنگ در رنگهاى متنوع اى مانند خاکسترى ، قهوه اى ، قرمز ، سبز ، صورتى ، آبى و زرد يافت مى شود. آگات ممکن است با رنگهاى خود خط دار باشد و معمولا" به صورت لايه کوارتزاست .آگات حفره دار است و به راحتى رنگ مى شود، به طورى که گاهى براىبيشتر کردن رنگ بندى و لايه بندى آِ نرارنگ ميکنند.آگات سفيد معمولا" در جواهرات بدل و معمولا" به صورت زمينه استفاده مى شود. آگات خزه اى moss agate داراى تداخل شاخه هاى سياه،قرمز يا سبز است. انيکس آگاتى است که داراى لايه اى موازى است و آگات چشم لايه بندى به صورت حلقه هايى متحدالمرکز دارد.آگات داراى سختي 5/6 تا 7 و وزن مخصوص 6/2 است. واژه عقيق از اسم رودخانه اي به نام آگات در شبه جزيزه سيسيل مشتق شده. احتملاً از بستر اين رودخانه در ايام قديم قلوه سنگ هاي عقيق به دست مي آمده است. عقيق از انواع نيمه شفاف و يا مات و از لايه هاي كالسدوني است كه هر كدام به رنگهاي مختلف تزئين شده و يا حتي همرنگ مي باشند و يا به تناوب لايه هايي از اپال در ميان آنها ديده مي شود. عقيق هايي كه در گذشته از معادن آلمان استخراج مي شدند داراي رنگ هاي قرمز صورتي و قهواي بوده و بين اين لايه ها گاهي نيز نوارهاي خاكستري رنگ ديده مي شود. اين معادن امروزه قابل استفاده نيستند. با توجه به نوع شكل و ساختار لايه هاي عقيق در تجارت و علم واژه هاي متفاوتي به عقيق داده اند.

·    عقيق چشمي: در اين نوع عقيق ساختار لايه ها دايره وار بوده و نقطه تيره رنگي در مركز قرار دارد.

·    عقيق لايه اي: در اين نوع لايه هاي عقيق موازي با يكديگر هستند.

·    عقيق شجري: نوعي است بدون ساختار لايه مانند به رنگ خاكستري يا بي رنگ و نيمه شفاف كه بر روي سطح آن اشكال درخت مانند نقش بسته است

 عقيق چه خاصيتى دارد؟
- عقيق (Agate) يكى از قديمى ترين سنگ هاى شناخته شده و به كار گرفته شده از دوران بسيار كهن تا به امروز است. اين سنگ براى چاكراى خاجى استفاده مى شود كه اگر نارنجى باشد بهتر است. مربوط به متولدين ارديبهشت و آبان است. زمانى كه چشمهايتان خيلى خسته است مى توانيد روى پلكهايتان قطعه اى عقيق قرار داده و به مدت بيست دقيقه در همان حال باقى بمانيد. پس از مصرف عقيق را در آب جارى بشوييد و مى توانيد در اشعه خورشيد نيز قرار دهيد. ارتعاشات منفى را از شما دور مى كند و قدرت بيان را آسان مى كند. اين سنگ براى درمان سر درد، پشت درد، گرفتگى عضلانى، دردهاى كليه، پروستات، روده، كبد، ريه و معده مفيد است.

·    عقيق براي بيماري ها و ناتواني هاي چشمي بسيار مؤثر است و همچنين دارويي تقويتي براي دستگاه توليد مثل مي باشد. مي توانيم از اين سنگ براي درمان سر دردها، گرفتگي هاي عضلاني و دردهاي كمر و ستون فقرات استفاده كنيم. براي معالجه بيماري هاي صرع، كليه، روده، پرستات، احتقاق و ورمها نيز مي توانيم از آن كمك بگيريم. سنگ عقيق ريه ها، معده، كبد و مغز را تقويت مي كند و محركي براي دستگاه گوارش است و بيان سخنوري را تسهيل مي كند.
اثر بر روح و روان: ارتعاشات اين سنگ انسداد و موانع دروني را از بين مي برد و انرژي منفي را از ما دور مي كند. توصيه مي شود آن را در آپارتمان ها بكار بريد تا از نيروهاي منفي به دور باشيد.
خصوصيات: در مواقع خستگي و كوفتگي چشم ها، مي توانيد از قطعه اي عقيق بر روي پلك هايتان به مدت 10 الي 20 دقيقه در روز استفاده بكنيد.

عقیق قرمز :
انرژیهای موجود در سنگ عقیق قرمز دارای اثرات شفابخش زیر میباشد:
-         درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای
-         درمان استرس ، اضطراب ، میگرن ، انواع سر درد و بیماری های عصبی
درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای

به طور کلی سنگ عقیق جهت درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای مناسب و مفید است . چرا که حرکت فوق العاده ی آن باعث گردیده است که مدارات و ذرات شفابخش را به سوی خویش جذب نموده و تشکیل یک انرژی شفابخش قوی دهد . شما می توانید با کمی تمرکز ، امواج ساطع شده از این سنگ را به رنگ سبز مشاهده کنید . این انرژی در عقیق قرمز همیشه به رنگ سبز است .
طریقه استفاده :
یک قطعه سنگ عقیق قرمز را به مدت ده دقیقه داخل مقداری آب نمک قرار داده و پس از آن عقیق را خارج نموده و به مدت پنج دقیقه در آفتاب بگذارید. سپس آن را به مدت ده الی پانزده دقیقه بر روی محل درد قرار دهید . این عمل را روزی یک الی دو بار تکرار کنید . چنانچه سه بار محل درد داغ شد، نشانه ی بهبودی می باشد و دیگر نیاز به انجام این روش نیست . بهتر است در این مدت استراحت نموده و محل درد تکان نخورد ؛ چرا که منجر به خارج شدن انرژی های درمانی می شود (داغ شدن محل درد گویای انجام عمل شفا درمانی می باشد) .